Stránky

středa 6. května 2009

Windows 7 a netbooky

Během včerejšího dne jsem testoval Windows 7 na dvou typech netbooků (Asus EeePC 901 s Intel Atom N270 1,6 GHz a Sony Vaio VGN-P15G s Intel Atom Z530 1,6 Ghz)

Instalace zabere v průměru 40 minut, u Eee jsem narazil na problém s velikostí 4GB SSD disku, na který nejde Windows 7 nainstalovat, požadován je totiž minimální diskový oddíl 6GB. Řešením je instalace na druhý disk (16GB).

U Windows 7 všeobecně platí, že si dokáže poradit s většinou hardware a najde pro něj správné ovladače. U obou netbooků byl hardware také bezproblémově detekován.

Jistě nás také nepřekvapí, že po testu indexu uživatelských zkušeností se systémem Windows (tady by možná měl Microsoft zvolit jiný český název :-) ) je nejslabším článkem netbooků grafická karta, která dostala index 1.0, a i když přenosová rychlost byla 6.0, tak výsledný výkon pc je vždy brán jako to nejslabší skóre z testu, tedy 1.0. Takže můžeme zapomenout na většinu Aero efektů…

IMAGE_140

Každopádně subjektivní pocity lidí, kteří měli dříve na těchto strojích systémy Windows Vista SP2 i Windows XP SP3, jsou hodně hodně pozitivní. Všichni uvedli, že netbook reaguje mnohem rychleji, na baterii vydrží minimálně o 15 minut déle. Opravdu nikdo nešetřil chválou.

V případě netbooků je tedy evidentně vidět, že si Microsoft na novém systému dal opravdu záležet. A my se tedy máme na co těšit.

Žádné komentáře:

Okomentovat