Stránky

čtvrtek 7. února 2008

Hyper-V SnapShot

Nahrál jsem vám video, aby bylo vidět jak jednoduše se dá v Hyper-V udělat backup virtuálního produktivního serveru a jeho okamžitá obnova.  V tomto případě jsem využil konzoli Sever Manager, zálohu a obnovu Hyper-V virtuálních serverů pomocí powershell můžete očekávat v blízké době.

Vyšší kvalita zde

Windows Server 2008: Server Manager Command

V systému Windows Server 2008 můžete využívat pro správu Server Manageru příkazový řádek.  Příkaz je servermanagercmd.exe.

Použití je poměrně jednoduché. Pokud chcete například zjistit jaké role a features jsou instalované, stačí zadat příkaz ve formátu.

servermanagercmd.exe -query

query

Pokud chcete mít výstup do souboru

servermanagercmd.exe -query soubor.xml

 

Skvělou vlastností je, že při instalaci nebo odebrání rolí a features můžete stejně jako v PowerShellu využít příkaz WhatIf. Příkaz pak vypadá takto:

servermanagercmd.exe –whatif –install DNS

dns

Samotná instalace pak probíhá pomocí příkazu:

servermanagercmd.exe –install DNS

a odebrání

servermanagercmd.exe –remove DNS

Dále je možné využít instalaci rolí a features pomocí odpovědního souboru XML, což je hodně zajímavá vlastnost, s kterou se dají dělat velké věci. :-)

servermanagercmd.exe  -inputPath answer.xml

Více informací zde

System Center Capacity Planner 2007

Byla uvolněna finální verze nového System Center Capacity Planner 2007. Jak již název sám napovídá, jedná se o nástroj pomocí nějž můžete plánovat kapacitu serverů,linek pro několik řešení od Microsoft. Například Exchange Server 2007, Microsoft System Center Operations Manager 2007, Microsoft Windows® SharePoint Services 3.0, and Microsoft Office SharePoint® Server 2007.

Vybranou topologie je možné exportovat do Visio a Excel.

Nástroj umí simulovat zátěže pro daný počet uživatelů a najít úzké hrdlo navrženého řešení. Tím může odvrátit možné budoucí problémy.

Stahovat můžete zde

Extended Weekend na horách :-)

Sice už je to skoro týden, kdy jsme odjeli s kamarády na prkno do DSC02709Kořenova, nicméně aspoň o pár fotek a videí se musím podělit. Protože například dobytí tisícovky byla docela námaha, zvláště při super počasí, které panovalo.


Ze samotného kopce nemám ani fotečku, neb za ty tři dny jsme zažili snad všechny druhy počasí včetně deště, sněhové vánice, sněhovo-dešťové vánice a sluneční odjezdové neděle :-) Takže brát sebou jakoukoli elektroniku na kopec by se rovnalo její vraždě.


Nicméně zábavné to bylo hodně moc, zvláště když se mi při první jízdě nahoře utrhl pásek u vázání.  :-)DSC02706

Ale hlavní objev byla restaurace, která vypadala jako hibernovaná v 80tých letech. Číšník vypadal, mluvil a choval se jako mladý Hrušinský v Diskopříběhu. Měl na hlavě obrovskou, tužidlem zpevněnou vlnou, nicméně měl velký problém s paměti. Objednávka jídel pro šest lidí se strhla v obrovskou komedii a když po prvním objednání zapomněl, co jsme si vlastně dali. A pak se vrátil s papírem a vše si důkladně poznamenal. Přesto nám nakonec přinesl stejně něco úplně jiného.

 

Špičkou večera byl však dj. Prý není zvyklý hrát pro méně než 300lidí, přijel to tam zbořit, je synovcem Heleny Vondráčkové, což před lidmi dokázal tajit asi 1ms, než si začal tahat své triko.

Kousek jeho vystoupení než se odrovnal alkoholem přidávám ve velmi nekvalitním videu s ještě více nekvalitním zvukem. Ale jako ukázka to jistě stačí.