Stránky

pátek 8. srpna 2008

SQL Server 2008 RTM

SQL Server 2008 je nyní ve finální podobě venku. :-)

A co přináší nového?

ŠIFROVÁNÍ
V SQL Serveru 2008 přibylo několik možností šifrování. Transparent Data Encryption v reálném čase šifruje databázové i logové soubory. A k tomuto nejsou nutné žádné změny ve vašich aplikacích.

Další možností šifrování je Backup Encryption, což jak název napovídá je kryptování záloh. Navíc můžete specifikovat jen konkrétní uživatele, kteří budou moci obnovu provést.

External Key Management dovolí ukládat klíče v externí lokaci.

AUDITOVÁNÍ
Bylo přidáno auditování přihlášení/odhlášení, změna oprávnění. SQL Server 2008 může nyní monitorovat i změnu dat nebo přístup k nim.

KOMPRESE DAT
Za cenu lehkého zvýšení využití procesoru se podařilo zlepšit kompresi DB, čímž se ušetří místo na pevných discích, sníží se velikost záloh a v neposlední řadě se sníží časy dotazování do databáze.

SPRÁVCE ZDROJŮ
Novinkou je i správce zdrojů, který zabrání uživatelům nebo skupinám ve velké konzumaci systémových prostředků. Můžete monitorovat zátěž CPU, překročení časového limitu, dobu spuštění, dobu blokování a časy nečinnosti.  Pokud je některá z přednastavených hodnot dosažena, správce zdrojů může generovat událost nebo proces zastavit.

VÝMĚNA PROCESORU ZA PROVOZU
SQL Server 2008 podporuje přidání/odebrání procesoru za provozu.
VÝKONOVÁ DATA
Spousta výkonových čítačů byla v SQL Serveru 2008 rozšířena. Samotné monitorování bylo optimalizování, takže v základním nastavení spotřebuje méně než 5% procesoru.

Novinkou je i Performance Dashboard, kde je možné porovnávat výkonové charakteristiky serveru. Popřípadě vytvářet velmi zajímavá pravidla, která například monitorují server, a když je využití paměti na definované hodnotě po určitý čas, tak spustí podrobnější logování popřípadě nějakou další návaznou akci.

Performance Studio obsahuje vše pro ladění, reportování a řešení problémů s SQL Serverem.

A MNOHO MNOHO DALŠÍHO....

SQL2008

Novou verzi SQL Serveru 2008 je možné již nyní stahovat z TECHNET, MSDN Subscription.

Plánujete přechod na SQL 2008?

Žádné komentáře:

Okomentovat