Stránky

úterý 27. května 2008

Windows Vista Hack

Chcete dát další důvod, proč používat BitLocker?

Tak tady ho máte ...

Jedná se o hack Windows Vista pomocí nabootování z CD BackTrack, připojení na NTFS partition se systémem, přejmenování originálního Utilman.exe a nakopírování cmd.exe do souboru Utilman.exe.

Pak už stačí jen resetovat a v okně přihlášení stisknout Win. kl. + U.

A bez nutnosti přihlášení se vám otevře CMD s právy SYSTEM.

Poté můžete spustit explorer.exe a se systémem pracovat.

Jediným požadavkem na hack je fyzický přístup k systému.

A samozřejmě hack nelze použít, pokud je nasazen BitLocker. Takže cryptujte, cryptujte a cryptujte...

Koukněte i na video zde

2 komentáře:

 1. To je zajisté zajímavá možnost, jak pracovat pod systémovým účtem, ale na druhou stranu, proč dělat něco složitě, když to jde jednoduše. Když už mám boot CD, s nímž se dostanu k systému, tak mohu pracovat přímo v něm. Navíc nepotřebuji linuxové prostředí, ale postačí vytvořit si Boot CD s Windows XP, nebo Windows Vista a s počítačem si pak mohu dělat vlastně cokoliv, včetně spouštění nejrůznějších programů.

  Šifrování je jistě cesta k mnohem lepšímu zabezpečení, na druhou stranu. Nemálokrát se stane, že se člověk potřebuje dostat do nějakým způsobem nefunkčního systému (ať už je příčina jakýkoliv) a pokud bude tento zašifrován, tak tato možnost padá a opět tak hrozí ztráta dat a systému, byť z jiných příčin...

  OdpovědětVymazat
 2. Ahoj,
  jde o to, že pomocí tohoto hacku se dostaneš do konkrétního systému a aplikace. Pokud nabootujes přes livecd atd., tak máš pouze přístup k datům. I když to někdy stačí. :D

  Šifrování v kombinaci s celou řadou dalších zabezpečení je jistě směr kterým se vydat. Aspoň u strojů, u kterých nemůžeme zaručit jejich fyzickou bezpečnost.

  Dostat se do poškozeného šifrovaného systému již není zásadní problém. Řešení jako BitLocker nebo SafeBoot na toto myslí a dovolí pomocí jednorázově vygenerovaného hesla systém "otevřít".
  Měj se

  OdpovědětVymazat