Stránky

středa 9. dubna 2008

ISA Server - Král je mrtev...

Nový produktový manager ISA Serverů David B. Cross na blogu zveřejnil pár střípků o budoucnosti tohoto skvělého firewallu.

A jelikož mám rád paniku, tak vám na rovinu říkám:

ISA Server končí…


Ale v zápětí dodávám, přichází nový produkt Forefront Threat Management Gateway (TMG).

Tedy král je mrtev, ať žije král.

Forefront TMG je nástupce ISA Serveru s novými a přidanými funkcemi.
Určitě si spousta z vás ISA Server zamilovala, tak jako já. Ale přišel čas pro nové jméno, nové logo, nové blogy, nové knížky a samozřejmě i o nové technologické směřování.

Forefront TMG (kódově označován jako „Nitrogen“) bude dostupný jak jako samostatné řešení, tak i součást Microsoft Windows Essential Business Server řešení, které je označováno jako „Stirling“.
“Stirling” je možné dnes již v betě stáhnout zde.

Forefront TMG bude prvním „ISA Serverem“, který bude plně podporovat Windows Vista a Windows Server 2008.

A hlavní novinky Forefront TMG jsou tyto:

1) Více ochrany - Bylo přidáno mnoho ochranných technologií a funkcí, včetně integrace Microsoft Anti-Virus Engine pro ochranu před malware a ostatními hrozbami. Forefront TMG dále podporuje tzv. Dynamic Response pro využití sdílené inteligence a reakce na hrozby. Toto je hlavní krok kupředu, který výrazně pomůže uživatelům v ochraně před možnými hrozbami.

2) Zjednodušená správa - Forefront TMG přináší nové průvodce, zlepšuje přehlednost správcovské konzole a rozšiřuje reportování. Jako součást „Stirlingu“ bude Forefront TMG zobrazen na jednotném dashboardu.

3) Bezpečný přístup - Forefront TMG staví na skvělých možnostech bezpečného přístupu ISA Serveru a přidává další vlastnosti.

Další vlastnosti budou představeny v rámci public bety naplánované na druhou polovinu roku 2008.

Tak co si o tom myslíte???

Žádné komentáře:

Okomentovat