Stránky

středa 3. října 2007

Vista SP1 a Media :-)

O tom, že média publikují články plné technických chyb, víme snad všichni.
Nicméně občas mne nakrne absolutní cucání informací z prstu, tak jako je to v članku na iDnes zde.

Doporučuji přečíst poslední odstavec.

"...Microsoft brzy přijde se Service Packem 1, dle českého zastoupení je již ve finální fázi testování. Navzdory několika bulvárním informacím o jeho velikosti přesahující 1 GB má testovaná verze cca 50 MB a možná se dočkáme vylepšení některých měřených parametrů. Oficiálně bude SP1 vydán v prvním čtvrtletí roku 2008... "

O velikosti SP1 jsem informoval zde. (1,3GB)

Je to podobné jako když média informovala, že Vista DRM záměrně zpomaluje PC. :-)

Aktualizováno: Takže jak se říká na každém šprochu pravdy trochu... Jak mi včera potvrdil Tomáš Koška, SP1 v rámci Windows Update by měl mít skutečně 50MB.

Nicméně v tom případě bude MS muset z SP1, který je nyní v betě, odstranit ostatní aktualizace, které jsou již nyní k dispozici v rámci Windows Update.
Je to změna oproti starším verzím Windows, kdy vám k přechodu z RTM bez jediné aktualizace na SP1 stačil pouze service pack, který obsahoval všechny aktualizace, a nemuseli jste nic dotahovat z internetu.

Nyní to bude zřejmě tak, že si budete (a samozřejmě to každý z nás dělá) aktualizovat Vistu až ke dni D, kdy vyjde SP1, a pak opravdu nainstalujete pouze 50MB balíček.

Microsoft k tomuto vede určitě několik důvodů:
1) Spousta firem se bojí přejít na systém bez SP1. Pokud ale MS bude tvrdit, že service pack bude pouze kosmetické doladění systému, tak je možné že spoustu váhajících přesvědčí.

2) Většina lidí používá Windows Update, takže je opravdu logické SP1 "osekat" jak to jen jde, protože stejně všechny důležité aktualizace už uživatelé na pc mít budou. A dublovat je v rámci SP1 by bylo zbytečné. Nicméně stále mluvíme o SP1 v rámci Windows Update. Určitě bude k dispozici "plný" SP1, který bude obsahovat všechny aktualizace od RTM a ten bude nepochybně větší.

Žádné komentáře:

Okomentovat