Stránky

středa 26. září 2007

Vista SP1 první dojmy

Jak jsem včera slíbil, přináším vám první dojmy z testování Vista SP1.

Takže, instalaci SP1 je možné "pořídit" jako kompletní instalační ISO integrované do Visty, popřípadě jako VHD do Virtual PC a konečně jako slipstream soubor (cca 1.3 GB), kterým stávající instalaci povýšíte na Vista SP1. V mém případě jsem spustil slipstream na Vista Ultimate CZ.

První fáze instalace trvá zhruba 30 minut. Pak se systém restartuje a zbytek instalace probíhá v okně před přihlášením s hláškami typu: Do not turn off computer. :-)
Tato fáze trvá necelou hodinu a došlo k asi 4 restartům.

A jak se Vista s SP1 chová? Zatím jsem nenarazil na žádný bug. Viditelný rozdíl je v rychlosti, která je určitě nyní vyšší. Systém pocitově na vše reaguje rychleji. Největší rozdíl jsem poznal při kopírování souborů, protože toto byl poměrně velký problém Visty.
Dalším bugem byl občasný rozpad VPN spojení a jak správně čtete:BYL. Chyba je nyní zřejmě také odstraněna.

Samozřejmě byl přidán vpn protokol SSTP (Secure Socket Tunneling Protocol SSTP) se kterým MS hodně počítá do připravovaného Windows Serveru 2008 o jehož dostupnosti jsem informoval zde.

Další novinkou je možnost kryptovat pomocí BitLockeru i jiné disky než C:

Systém budu samozřejmě dále testovat a jakmile přijdu na další zlepšení popřípadě nové vlastnosti, tak se vše dozvíte jako první.
Žádné komentáře:

Okomentovat